Одвічний ШЕЛЕСТ книги сторінок
І потяг до премудрості і слова,
Він мов води джерельної ковток
До себе кличе знову й знову...

Олена Ольгина



субота, 31 травня 2025 р.

Славетні імена в історії міста Коростень

   


Цьогоріч наше рідне, древнє, горде місто Коростень – Іскоростень відзначає 1320-ту річницю з часу заснування та 1080-річчя від першої літописної згадки про древлянське місто. Це ще один привід згадати, за що ми цінуємо, любимо та пишаємося своєю батьківщиною.

середа, 28 травня 2025 р.

Гучний ювілей дитинства

«Діти – це нитки, якими ми тримаємо майбутнє.

Тож подбаймо, щоб воно було світлим!»

Нельсон Мандела

Чи наважимося ми дискутувати із цією думкою? Звісно, що ні! Адже діти – не лише радість, надія та сенс життя їхніх батьків, вони - майбутнє держави і всього світу! І саме Міжнародний день захисту дітей, який відзначається 1 червня, покликаний укотре привернути увагу до питання захисту прав дітей, створення безпечних умов для їхнього життя, якісної освіти, повноцінного дозвілля і відпочинку.

субота, 24 травня 2025 р.

Поезіє, ти сило чарівна!


 

Високо сонце підійшло,
 Зими неначе й не було.
 Розтанув сніг, побіг струмок,
 Пташина весело - скік, скок.
 Дзвінкі полилися пісні.
 Співаєм оди ми весні.
 Все оживає, все цвіте,
 З весною й мир в країну йде.

 Весна - чудова пору року! Природа  прокидається, наповнюється енергією, життям. Весь світ з приходом весни наповнюється фарбами, звуками, запахами і натхненням!

    Прислухаймось до свого серця: чого воно прагне? А серце прагне слова, а душа - творчості, горіння! Як втамувати цю спрагу? Де шукати відповідь? У поезії - музиці душі, живій, непідробній емоції, що зачіпає найпотаємніші струни… А пограти на цих струнах ми запросили в бібліотеку-філію №4 на творчу зустріч  «Поезіє, ти сило чарівна!» Марію Іванівну Берляк - завжди усміхнену, добру і з гарним настроєм жінку - поетесу, яка зачаровує своїм талантом.

    Життя - це книга, у якій наша доля створює сторінки різних відтінків. А ось яких сторінок буде більше - залежить від людини, її покликання та обставин, в яких вона перебуває. Крізь призму поетичного слова бібліотекарі створили калейдоскоп життєвих історій мисткині. На захід завітали учні Коростенського міського ліцею №12 під керівництвом Тетяни Гурської. 

пʼятниця, 16 травня 2025 р.

Поет, який перелив Україну в голос

                                                                                                                                    Моя тужлива Україно,

Таку тебе я полюбив.

І за одну твою сльозину

Навіки голову згубив.

                  Тодось Осьмачка

     Тодось (Теодосій) Степанович Осьмачка - талановитий український письменник, якому випало жити й творити в нелегкі часи сталінських репресій, війни та голоду, пройти табори для переселенців, тюрми та психлікарні, пізнати нелегке життя в еміграції (адже 20 із 67 років він прожив на чужині). За кордоном були написані поетичні та прозові твори, завдяки яким Тодось Степанович здобув славу видатного майстра західноєвропейської української діаспори і всієї України.

четвер, 15 травня 2025 р.

Вишиванка – долі оберіг

 


Щороку в третій четвер травня українці відзначають унікальне свято – День вишиванки. Це не офіційне, але глибоко символічне свято, яке стало справжнім актом культурної єдності, самоідентифікації та національної гордості. У цей день на вулицях міст і сіл можна побачити людей у вишитих сорочках – школярів і студентів, працівників офісів і медиків, військових і волонтерів. Усі вони одягають вишиванку не заради моди, а з бажанням виявити любов до своєї країни, своєї історії, свого коріння.

Коли тане лід: Послання від льодовика

 

У горах, де вітер розмовляє лише з тишею, ще живе той, кого називають Крижаним Гігантом. Він старший за людську пам’ять, мовчазний свідок змін і потрясінь. Але сьогодні він звертається до нас. Не громами, не холодом — а таненням. Його сльози — наші повені. Його біль — наша спрага. Його зникнення — наше майбутнє.

    За ініціативою ООН 2025-й рік проголошено Міжнародним роком збереження льодовиків. Він має на меті привернути увагу до стрімкого зникнення одного з найвразливіших природних ресурсів планети. Льодовики - ці крижані велетні, які тисячоліттями підтримували кліматичну рівновагу, - сьогодні буквально тануть у нас на очах, щогодини втрачаючи тисячі тонн льоду. Їхнє зникнення - не лише екологічна катастрофа, а й дзеркало змін, спричинених самою людиною.

    До Всесвітнього дня захисту клімату, який щороку відзначається 15 травня, бібліотекарі бібліотеки-філії №2 Публічної бібліотеки Коростенської МТГ провели захопливу зустріч із циклу «Виховуємо відповідальність». Її учасниками стали допитливі та небайдужі учні 7-В класу Коростенського міського ліцею №6.


Формат заходу - екологічний екстрим «Дослідження вікового заледеніння: Льодовиковий період VS глобальне потепління» вразив не лише фактами, а й емоційною глибиною.

Планета гарячіє - льодовики зникають

На учнів чекала захоплива подорож крізь час - від епохи мамонтів і льодовиків, які вкривали Європу, до сучасних супутникових знімків танення льодовиків у Гренландії, Гімалаях і Патагонії.

Разом із бібліотекарями діти розмірковували:

  • Чому змінюється клімат?
  • Чи може одна людина вплинути на глобальні процеси?
  • І найголовніше: яке майбутнє чекає на нас, якщо ми не змінимо сьогодення?

    Під час заходу було представлено тематичний книжковий перегляд «Клімат у книжках: що робити, аби не згоріти чи не замерзнути», присвячений екологічним викликам, наслідкам глобального потепління та важливості дбайливого ставлення до природи. Кожна книга - мов голос самої планети, що благає про допомогу.


    Ліцеїсти із зацікавленням переглядали видання, обирали книги для домашнього читання, дискутували. Книжки допомогли побачити екологічні проблеми не лише з наукової точки зору, а й через емоції, долі персонажів і художні образи.

Голос льодовика - голос майбутнього

Кульмінацією стала інтерактивна частина заходу - творчий мікс «Послання від льодовика». Діти перетворилися на крижаних велетів і створювали листівки-гасла від імені льодовика, що благає про порятунок. Це був надзвичайно зворушливий момент, коли дитячі серця промовляли голосом природи.

Одна з листівок стала емоційною кульмінацією зустрічі:

«Я тану — і це не казка. Я був вічним - а став хвилинним. Допоможи мені залишитися. І врятуй себе».

Ці прості, але глибокі слова виявилися сильнішими за сотні лекцій, бо діти не просто слухали — вони відчули, що це стосується їхнього власного майбутнього.

Ми — покоління відповідальних

    Захід став важливим кроком у формуванні екологічної свідомості підростаючого покоління. Ліцеїсти не лише отримали нові знання, а й усвідомили зв’язок між своїми повсякденними діями та станом планети. Атмосферу заходу доповнили відеофрагменти, інтерактивні завдання, міні-дискусії та хвилини емоційної тиші, коли кожен по-новому сприймав почуте.

Клімат змінюється. Настав час змінюватися і нам.
І якщо ми не хочемо, щоб льодовики залишилися лише на сторінках підручників, — потрібно діяти вже.

Бо збереження льодовиків — це не лише про лід. Це — про життя. Про теперішнє. І про нас.

 


субота, 10 травня 2025 р.

Квиток у Країну Сердець: Дитяче свято для мами

 


    Є в році день, коли навіть повітря дихає ніжністю. День, коли серце згадує найрідніше слово на землі - мама. Воно звучить, як колискова, як перший подих, як дотик весняного сонця до щоки. День матері - це не просто дата в календарі. Це тихий, але потужний спалах любові. Це пауза в суєтному ритмі буднів, щоб озирнутися, усміхнутись і прошепотіти: «Я люблю тебе, мамо».

    Бібліотекарі бібліотеки-філії №2 Публічної бібліотеки Коростенської МТГ запросили учнів 4-А та 4-Б класів Коростенського міського ліцею №6 у чарівну читацько-творчу подорож — «Мамин День у Казковій Країні Сердець».

Це була не просто зустріч, а справжня мандрівка фантазією - дорогою, де кожна зупинка відкривала новий відтінок любові, турботи та вдячності. І кожна дитина тримала у руках квиток у країну, де живе материнське серце.

Від серця до серця: як усе починалося

    Ведуча запропонувала дітям сісти в уявний потяг, заплющити очі, покласти долоньку на серце... І рушити в незвичайну мандрівку. На них чекало п’ять казкових зупинок — кожна зі своїм теплом, сенсом і дарунком для найдорожчої людини.

Зупинка 1: Компліментне поле


    Щоб виростити квітку любові, потрібна була не вода, а ніжні слова! На швидкість і з усмішкою діти вигадували компліменти для своїх мам, писали їх на паперових пелюстках, а потім сповнені ніжності квіти піднімали до неба — ніби промінці вдячності.

Так розцвіло поле лагідності:

«Моя мама — як сонце!»

«Моя мама — найлагідніша!»

«Вона готує найсмачнішу кашу у світі!»

Зупинка 2: Пісенна галявина


Музична гра «Чи знаєш ти пісню про маму?» перетворила клас на мелодійну казку.

    Звучали знайомі мотиви, уривки пісень, які знає кожне серце. Ліцеїсти з радістю пригадували слова, а дехто й вигадував власні куплети. Найдушевнішим моментом стало спільне виконання пісні Кузьми Скрябіна «Мам». Співали разом, щиро, з ледь вловимим трепетом у голосі.

Зупинка 3: Поетичне серце для мами


Настрій змінився - став ніжнішим.

    Діти читали вірші Наталі Забіли, Андрія Костецького та інші поетичні твори — відверті, трепетні, справжні. Кожне слово — мов пелюстка троянди на мамині долоні, кожен рядок — подих дитячого серця. Це була хвилина поезії, що торкалася душі.

Зупинка 4: Голос чарівної книги


    У тиші й світлі сторінок настала книжкова хвилинка «Мамині історії з книжок і серця». Ведуча розповідала, як образ мами звучить у творах українських письменників — ніжно, гордо, незабутньо. Діти слухали уривки, впізнавали знайомі сюжети, згадували улюблені казки, які читали з мамами.

Книга стала невидимим місточком між вигаданим світом і справжнім — між сторінками й обіймами.

Зупинка 5: Подарунок з любов’ю


Фінальна зупинка — майстерка «Серце для мами».

Діти створювали листівки-сердечка з власними побажаннями, клеїли, малювали, прикрашали з натхненням, яке народжується лише з любові.

Кожне сердечко — як вогник душі. А клас у ті хвилини перетворився на справжню творчу майстерню ніжності.

Завершення: любов — це наша суперсила

Наприкінці подорожі учасники дійства отримали «Сертифікати любові» — ніби ордени ніжності, що засвідчують: ці діти вміють любити. Щиро, безумовно, щоденно.


Бо любов до мами — це найбільша суперсила, з якою людина входить у світ.

    У час, коли все довкола біжить і змінюється, особливо важливо навчити дітей зупинятися. Відчувати. Помічати серце — мамине. І берегти його не тільки в травні, а щодня.

    Цей захід став нагадуванням того, що любов треба плекати. А найкраще починати - з дитинства. Бібліотекарі вкотре довели —бібліотека може бути простором тепла, натхнення та любові. Мамин День у Казковій Країні Сердець став прикладом того, як через гру, поезію, творчість і читання можна передати головне: любов до матері — найсвятіше, що є в людині.

І нехай ця країна живе в кожному з нас. Не тільки раз на рік, а щодня.