Одвічний ШЕЛЕСТ книги сторінок
І потяг до премудрості і слова,
Він мов води джерельної ковток
До себе кличе знову й знову...

Олена Ольгина



субота, 10 травня 2025 р.

Квиток у Країну Сердець: Дитяче свято для мами

 


    Є в році день, коли навіть повітря дихає ніжністю. День, коли серце згадує найрідніше слово на землі - мама. Воно звучить, як колискова, як перший подих, як дотик весняного сонця до щоки. День матері - це не просто дата в календарі. Це тихий, але потужний спалах любові. Це пауза в суєтному ритмі буднів, щоб озирнутися, усміхнутись і прошепотіти: «Я люблю тебе, мамо».

    Бібліотекарі бібліотеки-філії №2 Публічної бібліотеки Коростенської МТГ запросили учнів 4-А та 4-Б класів Коростенського міського ліцею №6 у чарівну читацько-творчу подорож — «Мамин День у Казковій Країні Сердець».

Це була не просто зустріч, а справжня мандрівка фантазією - дорогою, де кожна зупинка відкривала новий відтінок любові, турботи та вдячності. І кожна дитина тримала у руках квиток у країну, де живе материнське серце.

Від серця до серця: як усе починалося

    Ведуча запропонувала дітям сісти в уявний потяг, заплющити очі, покласти долоньку на серце... І рушити в незвичайну мандрівку. На них чекало п’ять казкових зупинок — кожна зі своїм теплом, сенсом і дарунком для найдорожчої людини.

Зупинка 1: Компліментне поле


    Щоб виростити квітку любові, потрібна була не вода, а ніжні слова! На швидкість і з усмішкою діти вигадували компліменти для своїх мам, писали їх на паперових пелюстках, а потім сповнені ніжності квіти піднімали до неба — ніби промінці вдячності.

Так розцвіло поле лагідності:

«Моя мама — як сонце!»

«Моя мама — найлагідніша!»

«Вона готує найсмачнішу кашу у світі!»

Зупинка 2: Пісенна галявина


Музична гра «Чи знаєш ти пісню про маму?» перетворила клас на мелодійну казку.

    Звучали знайомі мотиви, уривки пісень, які знає кожне серце. Ліцеїсти з радістю пригадували слова, а дехто й вигадував власні куплети. Найдушевнішим моментом стало спільне виконання пісні Кузьми Скрябіна «Мам». Співали разом, щиро, з ледь вловимим трепетом у голосі.

Зупинка 3: Поетичне серце для мами


Настрій змінився - став ніжнішим.

    Діти читали вірші Наталі Забіли, Андрія Костецького та інші поетичні твори — відверті, трепетні, справжні. Кожне слово — мов пелюстка троянди на мамині долоні, кожен рядок — подих дитячого серця. Це була хвилина поезії, що торкалася душі.

Зупинка 4: Голос чарівної книги


    У тиші й світлі сторінок настала книжкова хвилинка «Мамині історії з книжок і серця». Ведуча розповідала, як образ мами звучить у творах українських письменників — ніжно, гордо, незабутньо. Діти слухали уривки, впізнавали знайомі сюжети, згадували улюблені казки, які читали з мамами.

Книга стала невидимим місточком між вигаданим світом і справжнім — між сторінками й обіймами.

Зупинка 5: Подарунок з любов’ю


Фінальна зупинка — майстерка «Серце для мами».

Діти створювали листівки-сердечка з власними побажаннями, клеїли, малювали, прикрашали з натхненням, яке народжується лише з любові.

Кожне сердечко — як вогник душі. А клас у ті хвилини перетворився на справжню творчу майстерню ніжності.

Завершення: любов — це наша суперсила

Наприкінці подорожі учасники дійства отримали «Сертифікати любові» — ніби ордени ніжності, що засвідчують: ці діти вміють любити. Щиро, безумовно, щоденно.


Бо любов до мами — це найбільша суперсила, з якою людина входить у світ.

    У час, коли все довкола біжить і змінюється, особливо важливо навчити дітей зупинятися. Відчувати. Помічати серце — мамине. І берегти його не тільки в травні, а щодня.

    Цей захід став нагадуванням того, що любов треба плекати. А найкраще починати - з дитинства. Бібліотекарі вкотре довели —бібліотека може бути простором тепла, натхнення та любові. Мамин День у Казковій Країні Сердець став прикладом того, як через гру, поезію, творчість і читання можна передати головне: любов до матері — найсвятіше, що є в людині.

І нехай ця країна живе в кожному з нас. Не тільки раз на рік, а щодня.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Надіслати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, ЯК? Дуже просто!
- Натисніть на стрілку поруч з віконцем Підпис коментаря.
- Виберіть Ім'я / URL. (Ніхто не любить анонімів!)
- Наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім.
- Натисніть Продовжити
- У віконці коментаря напишіть те, що хотіли і натисніть "Надіслати коментар"! Дякуємо!