Одвічний ШЕЛЕСТ книги сторінок
І потяг до премудрості і слова,
Він мов води джерельної ковток
До себе кличе знову й знову...

Олена Ольгинапʼятниця, 28 червня 2024 р.

Ера мережевого спілкування

 

    Уявімо собі наш день без комп’ютера, мобільного телефона і… соціальних мереж. Складно? Ще б пак! А все тому, що соціальні мережі користуються все більшою і більшою популярністю. І там цілком можна «зустріти» не лише однокласницю, але й свою вчительку англійської і навіть бабусю із сусіднього під’їзду. Здивовані? Авжеж, що ні.

    «Чим же усіх нас приваблюють соціальні мережі? Якими є правила мандрівки у віртуальний світ? Давайте разом поміркуємо!» - звернулися бібліотекарі б/ф №3 для дітей до учасників коучинг-застереження «Соціальні мережі – спілкуйся чемно й обережно» (до Міжнародного дня користування соціальними мережами #SMDay).

    І з чого почали? З переваг! Що перше спадає на думку? Звісно, це спілкування без меж. Навіть, якщо наші друзі зараз підкорюють Говерлу чи ведуть запеклу боротьбу  із бур’янами на городі у бабусі, – завдяки соціальним мережам з ними легко налагодити контакт. Ще – знайти нарешті вдалий рецепт сирників, які будуть м’якими всередині і точно матимуть золотисту скоринку. Для цього та інших потреб є групи, в яких об’єднуються люди зі спільними інтересами, уподобаннями і захопленнями. І навіть, якщо перед світанком на думку спаде знайти інформацію про плем’я майя, будьте певні – соціальні мережі і тут прийдуть на допомогу та запропонують цікаву літературу на будь-який смак.

    Але є і зворотня сторона – застереження. Цікаві дописи, наприклад, про відкриття нового книжкового кафе, яскраві фото улюбленого блогера і крутезні рілз в інстаграмі із відпочинку подруги – суцільні користь й позитив, еге ж? Утім пам’ятаймо, що життя в соцмережах не є справжнім. Доволі часто люди намагаються створити там образ безтурботності й успішності, забуваючи водночас про реальних друзів. Тому не варто намагатися встигнути переглянути усі нові рілс і «тонути» у тисячах інстаграмних фото. Життя поза екраном телефона не менш яскраве!

    Не варто забувати і про об’єктивність й достовірність інформації у соцмережах. Чи знаєте ви особисто (чи ваші рідні або знайомі) бабусю, для домашнього улюбленця якого збирають кошти? Вагаєтеся?! Тоді не варто поширювати про це допис у себе на сторінці. І це зовсім-зовсім не заклик ставати байдужими до чужих потреб! Авжеж ні! Маємо розуміти необхідність власної безпеки, а також відповідальності за контент та його якість. А в разі потреби просто звернутися за порадою до тих дорослих, кому довіряєте. Вони охоче поділяться власним досвідом!

    І – так! Хейтери! Куди ж у наш час без них у соціальних мережах… Їхня кількість зростає зі швидкістю появи грибів після дощу. Та чи вміємо ми їх вчасно розпізнати? Адже такі люди не мають на меті зробити наш світ кращим. Здається, що лише вони добре знають, яка зачіска в тренді цього літа, якого кольору светр необхідно придбати і що «не так» в останньому стрімі популярної співачки. Тому пам’ятаймо про «екологічність» спілкування, ввічливі коментарі і дописи і комфортність перебування у соцмережах. Адже й ми самі маємо бути «екологічними»

    Як бачимо, не все так складно, правда? Потрібно лише нашу цікавість й інтерес до соцмереж доповнити повагою до інших, скропити пильністю й уважністю, а насамкінець добряче «заправити» щирістю. Таке перебування у соцмережах «смакуватиме» не лише нам, але й нашому оточенню.

А попри це не забуваймо, що за вікном – ЛІТО!

Справжнє! Трішки вибагливе, але ж таке довгоочікуване!

Тому гайда ним насолоджуватися!

До зустрічі!

І не лише у соцмережах!)

Немає коментарів:

Дописати коментар

Надіслати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, ЯК? Дуже просто!
- Натисніть на стрілку поруч з віконцем Підпис коментаря.
- Виберіть Ім'я / URL. (Ніхто не любить анонімів!)
- Наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім.
- Натисніть Продовжити
- У віконці коментаря напишіть те, що хотіли і натисніть "Надіслати коментар"! Дякуємо!