Одвічний ШЕЛЕСТ книги сторінок
І потяг до премудрості і слова,
Він мов води джерельної ковток
До себе кличе знову й знову...

Олена Ольгина



субота, 20 червня 2020 р.

Тато мій милий, любий, хороший

«Один батько важить більше,
ніж сто вчителів»
Джордж Гербер

     Тату, татусю, таточку...Скільки ніжності й теплоти в цих словах. Тато - це та людина, яка любить нас всією своєю душею, яка прийде на допомогу в будь-якій ситуації, буде оберігати, захищати й підтримувати. Батько -  приклад мужності, сміливості, опіки і захисту.  
Тату, судьбою для мене рокований,
Тату, розкутий, дзвінкий, ризикований,
Тату, веселий, стрімкий, артистичний,
Таточку, татку, мій Батьку правічний!
Л.Степовичка «Поема про батька»

пʼятниця, 19 червня 2020 р.

NEW BOOKS


Літо - це час для відпочинку і читання! Нові емоції, нові вподобання, нові теми для роздумів! Літо з бібліотекою – це найкраща можливість для юнацтва поринути у світ літератури, познайомитися з творчістю нових для них письменників, відкрити нових героїв за допомогою віртуальної виставки.
  «NEW BOOKS», яку підготувала  бібліотекар бібліотеки – філії № 6 ЦБС м. Коростеня.



Їх долі і стежки через Коростенщину пролягли

В гранітнім ложі Уж, мов казка,
Дуби, як витязі стоять.
Прапращурів земля древлянська –
Це Коростенщина моя.
Г. Носенко «Коростенщина моя»
  Древлянський край – це земля, овіяна  легендами, з давньою історією, неповторною красою, мальовничою природою, талановитими людьми, серед яких є і знані українські письменники.
  2020 рік є ювілейним для письменників-коростенців: Віктора Васильчука, Валерія Нечипоренка, Петра Камінського, Петра Клименка. Працівники центральної бібліотеки підготували краєзнавчо-письменницький калейдоскоп «Літературні ювілеї поліської землі». Бібліотекарі зупинилися на окремих фрагментах життя та літературної творчості письменників-ювілярів, які зробили свій внесок в культурну спадщину нашого краю.  


четвер, 18 червня 2020 р.

Бібліотеки і карантин


Карантинні обмеження внесли суттєві зміни в бібліотечну роботу колективу ЦБС м. Коростеня.
   Знайомлячись з базовими практиками роботи  вітчизняних та зарубіжних колег, беручи до уваги напрацювання  учених, враховуючи наявні можливості ЦБС, провідними фахівцями вироблено власний алгоритм  роботи закладу. Він відповів на основні виклики, поставлені сьогоденням:  як зробити бібліотечний простір безпечним, як для користувачів, так і для самих бібліотекарів;  що ж у цій ситуації робити тим користувачам, які бажають отримати паперову книгу; як організувати видачу документів оф-лайн; як проводити масові форми роботи з користувачами;  яким чином вирішити питання підвищення кваліфікації  бібліотечних фахівців; і, звісно, як  в цих умовах проводити популяризацію ЦБС у місті?
      Звичайно, значну долю роботи з популяризації книги та читання колектив довірив власному онлайн ресурсу, соціальним мережам та місцевим ЗМІ. Про все це коротко в інтерв’ю радіожурналісту  КоростеньМедіа Іннесі Утікеєвій 
та у відеорепортажі Лідії Нестеренко розповіла директор ЦБС Галина Боцман.

субота, 13 червня 2020 р.

Світ рукотворної краси


У другу суботу червня в світі відзначають Всесвітній день в'язання на публіці (World Wide Knit in Public Day) — незвичайне свято, що об'єднує любителів рукоділля різних країн світу. Проходить цей день також незвично, але цілком у відповідності зі своєю назвою: всі, хто любить в'язати спицями або гачком, збираються в якому-небудь громадському місці міста – в парку, в сквері, в кафе – і віддаються своєму улюбленому заняттю.

пʼятниця, 12 червня 2020 р.

Був поетом і вчителем

Одне просив би я у долі,
Щоб добрий хліб родив у полі,
Бо коли вдосталь хліба-солі,
То й думи будуть ясночолі.
             П. Камінський

  Кожний із нас прагне залишити 
по собі добру пам’ять. Наш земляк, вчитель української мови та літератури міської загальноосвітньої школи №7 (нині Коростенська міська гімназія №7) Петро Камінський залишився в спогадах рідних, друзів, колег, учнів щирою, порядною, чуйною людиною, талановитим педагогом та поетом. Несподівано у розквіті сил, енергії і таланту обірвалась його нитка життя. Єдина збірка віршів автора «Пора гарячих сінокосів» побачила світ вже після його відходу у небуття. 12 червня виповнилося Петру Григоровичу б 70 років.
  До ювілею поета працівники центральної міської бібліотеки підготували літературний портрет «А дійсність – тільки вірш і ліри чистий тон».