«У віночку нашім
Різнобарвні квіти –
Символ України
І дарунок літа»
А чи знаєте ви, що український віночок – не просто краса, символ вічного коловороту життя, квітучості, багатства , продовження роду, а й оберіг, «знахар душі» , бо в ньому є чаклунська сила, що біль знімає, волосся береже, від всього злого захищає? Про це дізнались діти, що відпочивають у пришкільному таборі при міському ліцеї і завітали до бібліотеки – філії №2 на етнографічне свято «Хто уміє віночок повити, той уміє життя любити», яке відбулося у невимушеній обстановці на природі. Доречи, бібліотека щороку тісно співпрацює з табором, забезпечуючи тим самим змістовне, насичене яскравими враженнями, пізнавальне дозвілля своїх юних друзів – книголюбів.
Бібліотекар Інна Лоюк розповіла дітям про символічно – оберегове значення українського віночка, його композиційний склад, обряд вінкоплетіння, звернула увагу на те, що плести віночки – то ціле дійство і наука, яку сьогодні майже забули. Наші прабабусі знали різні секрети: як плести і коли , як зберігати квіти у вінках. Віночки на Поліссі свідчили про майновий стан дівчини: чим заможніша, тим пишніший вінок, який носили в основному без стрічок, їх вплітали лише у весільні вінки.
Юні читачі ознайомилися з оригінальною книжковою виставкою «Книжковий віночок», розгадували загадки з даної тематики, слухали вірші і пісні про український віночок. Учасники заходу мали змогу спостерігати за майстер – класом з плетіння віночків і з великим задоволенням зайнялися цією справою. Деякі діти вже вміли плести і вдосконалювали свою майстерність, а деяким - необхідна була допомога бібліотекарів і вчителів. Завершилось свято рухливими іграми і конкурсами, де головне місце було відведене нашому чудовому українському віночку. Діти, уквітчані віночками, з гарним настроєм і задоволенням фотографувались на згадку про чудову зустріч.
приємні враження галина
ВідповістиВидалити