Одвічний ШЕЛЕСТ книги сторінок
І потяг до премудрості і слова,
Він мов води джерельної ковток
До себе кличе знову й знову...

Олена Ольгина



субота, 16 листопада 2024 р.

Толерантність у сучасному світі


 Ми рівні, ми різні…Так просто і водночас так складно…

    Багаторічний цивілізаційний досвід пропонує толерантність як мистецтво гармонізації для побудови безпечних, міцних суспільних відносин, де кожен захищений від упередженості та дискримінації. Адже толерантність  - це повага до індивідуальності іншої людини, до її права бути такою, якою вона є.

    16 листопада 1995 року за рішенням ЮНЕСКО в зв’язку з ухваленням Принципів терпимості було запроваджено Міжнародний день толерантності. За визначенням ООН ціннісною сутністю толерантності є повага, сприйняття і розуміння різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людини на основі універсальних прав і свобод.

    Принципи толерантності, такі, як рівність прав, право на вільний розвиток особистості, заборона дискримінації за ознаками раси, статі, соціального та етнічного походження, майнового стану, а також повага до честі й гідності кожного громадянина задекларовані і в Конституції України.

    Поняття толерантності тісно пов’язане з такими етичними нормами, як співчуття, ввічливість, доброзичливість, лояльність, примирення, уважність, шанобливість, милосердя, без яких важко уявити нормальне людське спілкування. Однак, незважаючи на всі досягнення людства у гуманітарній сфері, страшні прояви нетерпимості, такі як стереотипізація, стигматизація, сегрегація, остракізм, залякування, вигнання, мова ненависті все ще з’являються в суспільстві.

    Вирішення складних соціальних негараздів кожен починає з себе. Тому що людина, яка перебуває у спокійному психоемоційному стані, задоволена життям, є успішною, навряд чи схильна принижувати інших та завдавати шкоди суспільству. Як стати творцем власного щастя, як прокласти стежину від власного успіху до суспільного добробуту, як зробити внесок та побудувати взаємні відносини на благо країни намагались зрозуміти бібліотекарі бібліотеки – філії №2 разом з учнями КМЛ №6 на майданчику толерантності «Свобода бути собою!». Захід відбувся в межах циклу «Без бар’єрів».



    В ігровій формі учням 8-А класу було запропоновано показати власну толерантність на прикладі спеціально змодельованих життєвих ситуацій, продемонстровано тематичне відео, надано відповідні роз’яснення для розуміння значення толерантності, проведено роботу в міні-групах для розвитку навичок асертивності, пошуку спільного, терпимого та шанобливого ставлення до інших, усвідомлення необхідності поваги до прав та гідності інших людей, закріплено здобуті навички та знання у ході виконання тематичної вікторини. А також, звісно, представлено художню літературу, яка цікаво та доступно вчить передусім бути терпимими та доброзичливими до «інакшості».

Немає коментарів:

Дописати коментар

Надіслати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, ЯК? Дуже просто!
- Натисніть на стрілку поруч з віконцем Підпис коментаря.
- Виберіть Ім'я / URL. (Ніхто не любить анонімів!)
- Наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім.
- Натисніть Продовжити
- У віконці коментаря напишіть те, що хотіли і натисніть "Надіслати коментар"! Дякуємо!