Одвічний ШЕЛЕСТ книги сторінок
І потяг до премудрості і слова,
Він мов води джерельної ковток
До себе кличе знову й знову...

Олена Ольгина



суботу, 16 грудня 2023 р.

Сучасна українська поезія — це нові люди і нові слова…


    Війна вказує нам свої орієнтири, але не змінює вектор нашої діяльності. Ми й надалі продовжуємо шукати сповнені натхнення нові імена серед людей, які живуть поруч, та відкривати для себе й інших нові грані їх творчої активності. Таким чином хочемо внести свою лепту до розвитку та звеличення культурного потенціалу славетного міста Коростеня.

    Так, з 2012 року фахівці бібліотеки – філії №2 видають літературний альманах «Дивоквіт». Це по суті самобутнє самвидавче явище, що містить поетичні та прозові твори користувачів бібліотеки – представників громади, що проживають, навчаються і працюють в мікрорайоні, який обслуговує бібліотека. Аналізуючи роботу у даному напрямку, ми бачимо, що сучасна коростенська словотворчість строката й багатогранна. Її творять автори різних поколінь з різним досвідом й естетичними уподобаннями. Але останні наші випуски присвячені все ж молодому поколінню, бо саме коли, як не в молоді роки замислюватися над нестримним плином життя та всіляко шукати своє місце у ньому. Молодь сьогодні пише про те, що відбувається навколо неї, про сучасні реалії, важливі події, внутрішні та зовнішні трагедії. Про любов - як завжди. Ми преконані, що для кожної юної душі потрапити на сторінки нехай і самвидаву – подія, що стає новою хвилею підтримки та поширення творчих ідей і задумів, вона додає наснаги і сил юнакам та дівчатам у їх подальшій самореалізації.

   Тож дев’ятий випуск нашого альманаху презентує поетичні твори двадцятирічної Анни Залізко. Вірші дівчини – це голос сучасної молоді - нервовий і чутливий, той, що не лишає байдужим та непокоїть. Рядками наче промовляє зачаєна тривога та притлумлений неспокій. Її вірші про дім, про дерево, про валізу, про почуття, про те, що сьогодні перетворилося із кліше на цілком свіжі, цілком конкретні рани. Це поезія про крихкість найріднішого і знищення красивого, яке все ж не зникає навіть тоді, коли його беруть нечистими руками і грубо розбивають.

   Кожен вірш – картина, що не обмежена рамкою. Будуючи ідеальне творіння, авторка залишила частину себе та місце для роздумів читача. Ми уважно придивилися до її песимістично-експресивних рядків і в нас виникло бажання їх проілюструвати. Так, чутлива Анна надихнула й нас, бібліотекарів, і спонукала до графічної передачі емоцій прочитаного.

  Тож запрошуємо всіх, хто знаходиться в тісному контакті з літературними тенденціями світу, тобто є палким прихильником літературного слова, підтримати нашу «дивоквітну» поетичну традицію та познайомитися з Анною Залізко. І можливо разом у нас вийде створити масову аудиторію читачів-глядачів у галасливому глобалізованому світі.

https://www.calameo.com/read/0066039887ab176b105f3


Немає коментарів:

Дописати коментар

Надіслати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, ЯК? Дуже просто!
- Натисніть на стрілку поруч з віконцем Підпис коментаря.
- Виберіть Ім'я / URL. (Ніхто не любить анонімів!)
- Наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім.
- Натисніть Продовжити
- У віконці коментаря напишіть те, що хотіли і натисніть "Надіслати коментар"! Дякуємо!