Одвічний ШЕЛЕСТ книги сторінок
І потяг до премудрості і слова,
Він мов води джерельної ковток
До себе кличе знову й знову...

Олена Ольгина



вівторок, 15 липня 2025 р.

15 липня Україна відзначає День Української Державності. Для народу нашої незламної країни це велике свято, запроваджене  указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Символічно, що День Української Державності відзначається разом з Днем Хрещення Руси-України, днем вшанування пам’яті Київського князя Володимира Великого, який прийняттям у 988 році християнства як державної релігії, окреслив цивілізаційний вибір України.

Це свято підкреслює нерозривний зв'язок між нашим минулим і сьогоденням.

День української державності має символ - чотири тризуби, які означають боротьбу, незалежність, історію та ідентичність.

Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Київській Русі, середньовічній державі, центром якої був Київ.

Державність є уособленням шляху нації до власної держави. Ядром державності є воля до самовизначення, історичний досвід народу, його менталітет і правові традиції. А держава – це спосіб забезпечення і запорука цілісного існування нації

Ознаками успішної державності є втілене право нації на незалежність, ефективний державний апарат і дієздатне військо, система юридичних норм, міжнародне визнання держави та її правова ідентифікація в світі. Держава і державність нероздільні як дерево і коріння. Без історичного коріння держава не може існувати. Історія дає суспільству усвідомлення зв’язку поколінь та конструювання спільного шляху.

Українська державність — це не лише такі зовнішні атрибути, як гімн, герб чи прапор. Це насамперед наша національна ідентичність, культура, мова та невгасиме прагнення до свободи, які ми зберігали і розвивали протягом століть.

Українська державність – це надбання багатьох поколінь, які віддавали свої сили, знання та життя заради незалежності та процвітання нашої країни. Від княжих часів до сьогоднішніх днів ми зберігаємо і примножуємо ті здобутки, які роблять нас сильною та самодостатньою нацією.

Протягом століть український народ неодноразово боровся за свою незалежність, переживаючи періоди піднесення та занепаду державності.  Різні історичні події, від козацької доби до боротьби за незалежність у ХХ столітті, сформували сучасну українську державу.

У сучасній Україні День української державності є святом національної єдності та гордості. Він нагадує про важливість пам'яті про минуле, а також про відповідальність за майбутнє. У цей день ми вшановуємо пам’ять героїв, які віддали своє життя за нашу незалежність, та всіх тих, хто продовжує боротися за суверенітет і територіальну цілісність України. Ми згадуємо історичні події та визначні постаті, які зробили значний внесок у становлення та розвиток нашої держави.

Зараз перед Україною стоять нові виклики та завдання, але наша єдність, прагнення до справедливості та відданість ідеалам демократії роблять нас непереможними.

У рамках проекту «Україна в духовній історії людства», фахівці бібліотеки-філії № 3 створили історичний хронометраж: «Крізь плин століть і гомін сьогодення» до Дня української державності, що дає змогу поринути в ті часи, коли тільки почала зароджуватись історія державності нашої славетної країни, познайомитись з усіма 

її етапами. 

Наших юних читачів ми знайомили з історією створення нашої держави, популяризували книги, які представлені на полицях книжкової виставки: «Стань же окрасою цілого світу, моя Україна свята» на сторінках яких є дуже цінна інформація про історію, незалежність, символіку нашої могутньої держави.


Адже Історія української державності – це багатовіковий процес становлення та розвитку української нації і невід’ємна частина кожного українця.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Надіслати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, ЯК? Дуже просто!
- Натисніть на стрілку поруч з віконцем Підпис коментаря.
- Виберіть Ім'я / URL. (Ніхто не любить анонімів!)
- Наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім.
- Натисніть Продовжити
- У віконці коментаря напишіть те, що хотіли і натисніть "Надіслати коментар"! Дякуємо!